در میان شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری

در میان: شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری اقدام تلافی جویانه پلیس فتا ازدواج کلاهبرداری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی روایت سیف از دلار ۴۲۰۰تومانی در بازار آزاد

به گزارش مهر به نقل از مدیر کل بانک مرکزی، ولی الله سیف در حاشیه مراسم روز پژوهش در جمع خبرنگاران در خصوص تدابیر بانک مرکزی در حوزه یکسان سازی قیمت ارز گفت: نظا

روایت سیف از دلار ۴۲۰۰تومانی در بازار آزاد

روایت سیف از دلار ۴۲۰۰تومانی در بازار آزاد

عبارات مهم : سیاست

نظام ارزی کشور، شناور مدیریت شده است است.

به گزارش مهر به نقل از مدیر کل بانک مرکزی، ولی الله سیف در حاشیه مراسم روز پژوهش در جمع خبرنگاران در خصوص تدابیر بانک مرکزی در حوزه یکسان سازی قیمت ارز گفت: نظام ارزی کشور، نظام ارزی شناور مدیریت شده است است و نرخی که در بودجه لحاظ می شود یک قیمت محاسباتی به شمار می رود، البته باید در نظر داشت که قیمت ارز در بازار آزاد به طور طبیعی ۴۲۰۰ تومان نیست و در آینده تعدیل هایی خواهد داشت.

روایت سیف از دلار ۴۲۰۰تومانی در بازار آزاد

رئیس کل بانک مرکزی افزود: این رقم با این نشانه بوده که ارز مبادله ای بعضی کالاهای مهم هم وقت با یکسان سازی قیمت ارز از بین بردن خواهد شد و ممکن است بهای تمام شده است آنها زیاد کردن یابد، جهت کنترل قیمت، دولت از این بودجه استفاده خواهد کرد؛ البته یکسان سازی قیمت ارز به مقدماتی نیاز دارد که انجام شده است و سطح روابط بین الملل هم یکی از بااهمیت ترین زمینه های اجرای این سیاست است.

وی تصریح کرد: جهت اصلاح روابط بین الملل، کارهای دیگری باید انجام شود تا زمینه به طور کامل جهت یکسان سازی قیمت ارز به وجود بیاید، بنابراین هم اکنون نمی توانم وقت مشخصی را جهت اجرای این سیاست اعلام کرد.

به گزارش مهر به نقل از مدیر کل بانک مرکزی، ولی الله سیف در حاشیه مراسم روز پژوهش در جمع خبرنگاران در خصوص تدابیر بانک مرکزی در حوزه یکسان سازی قیمت ارز گفت: نظا

سیفدر خصوص دلار و از بین بردن آن از مبادلات بانکی، گفت: دلار از مبادلات تجاری بانک مرکزی و نظام بانکی از بین بردن شده است و کاربرد چندانی ندارد. بانک مرکزی همه درآمد ارزی را با سایر ارزها دریافت می کند و در حوزه پرداخت ها هم از دلار استفاده نمی کند. در خصوص چین، بانک مرکزی این کشور به ما اعلام کرد کارها کنترلی و نظارتی که به وسیله بانک های چینی در حال اعمال هست، فقط مخصوص کشور عزیزمان ایران نیست بلکه سیاست داخلی بانک بوده و عمومیت دارد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: در مجموع بانک مرکزی نسبت به این عنوان حساسیت دارد و اگر مسئله خاصی وجود داشته باشد، آن را پیگیری و از بین بردن خواهد کرد. قبل از اجرای برجام، نظام بانکی کشور عزیزمان ایران تنها با ۳۳ بانک خارجی روابط داشت، ولی هم اکنون سطح همکاری های به ۲۴۵ بانک رسیده هست، هر چند که روابط هنوز کاملاً عادی نشده و در مواردی با مشکلاتی مواجه هستیم.

رئیس شورای پول و اعتبار در پاسخ به این سؤال که بالاخره آینده مؤسسه ثامن که هم اکنون سپرده گذاران آن با پرسشها متعددی مواجه هستند، چه خواهد شد؟ گفت: جهت این مؤسسه ادغام در شرف انجام است و مسئله حادی هم وجود ندارد. البته ثامن مؤسسه ای نیست که قرار باشد منحل شود بلکه تجمیع (ادغام) خواهد شد و سپرده گذاران می توانند با آرامش خاطر سپرده های خود را در این مؤسسه حفظ کنند و اگر مایل بودند آن را دریافت کنند، ولی هیچ تزلزلی در آن مؤسسه وجود نداشته و جای نگرانی نیست.

روایت سیف از دلار ۴۲۰۰تومانی در بازار آزاد

سیف پاسخ این سؤال را که این ادغام چه زمانی انجام خواهد شد، اینگونه داد: در شرف انجام است.

واژه های کلیدی: سیاست | مرکزی | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs