در میان شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری

در میان: شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری اقدام تلافی جویانه پلیس فتا ازدواج کلاهبرداری

گت بلاگز اخبار حوادث سرقت میلیاردی ۷سارق از رانندگان کامیون

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از انهدام باند دو ملیتی دزدی محموله در پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

سرقت میلیاردی ۷سارق از رانندگان کامیون

سرقت میلیاردی ۷سارق از رانندگان کامیون

عبارات مهم : ایران

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از انهدام باند دو ملیتی دزدی محموله در پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ یازدهم اردیبهشت ماه سال ۹۶ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۴ چیتگر اعلام کرد که محموله ماشین خاورش در حالیکه او در ماشین در حال استراحت بوده، به صورت شبانه موردسرقت قرار گرفته که با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان دزدی محموله و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران، پرونده جهت پیگیری در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

سرقت میلیاردی ۷سارق از رانندگان کامیون

راننده خاور با حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲:۳۰ بامداد روز یازدهم اردیبهشت ماه به برابر انبار یکی از شرکت ها در کیلومتر ۱۵ بزرگراه مخصوص رسیدم، محموله خاور مشمول بر پیچ و مهره بود ولی باید تا باز شدن انبار شرکت منتظر می ماندم و به همین علت داخل خاور مشغول استراحت شدم. حدود ساعت شش صبح بود که از خواب بیدار ولی زمانیکه از خاور پیاده شدم، در کمال تعجب متوجه شدم که روکش خاور کاملا پاره شده است و سارقان بدون آنکه من متوجه شوم اقدام به دزدی محموله پیچ و مهره خاور کرده اند.

همزمان با شروع تحقیقات جهت شناسایی سارقان محموله پیچ و مهره در کیلومتر ۱۵ بزرگراه مخصوص، دزدی های مشابه دیگری به پایگاه پنجم پلیس آگاهی اطلاع داده شد که طی آنها، سارقان به شیوه ای مشابه اقدام به دزدی محموله ها متفاوت همچون پارچه، روغن نباتی، تجهیزات رایانه ای، لوازم یدکی ماشین و … در بزرگراه قدیم، بزرگراه مخصوص و بزرگراه ساوه کرده بودند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از انهدام باند دو ملیتی دزدی محموله در پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

در بررسی بیانات تمامی رانندگان خودروهای بارکشی نیز کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که تمامی دزدی ها زمانی انجام شده است که راننده های خودروهای بارکش بعد از رسیدن به مقصد خود در برابر انبار شرکت های متفاوت مشغول به استراحت در خودروهای خود بوده اند.

درادامه تصویرهای مربوط به وقت دزدی مورد بررسی قرار داده شد و با جمع بندی اطلاعات بدست آمده مشخص شد که سارقان زیاد دزدی های خود را در پیک ساعتی ۳ تا ۵ بامداد انجام داده و در دزدی های خود نیز از خودروهای سواری سمند، پژو ۴۰۵ و ماشین وانت پیکان سفید رنگ استفاده می کنند.

باتوجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص محدوده و وقت دزدی ها و همچنین خودروهای استفاده شده است در دزدی ها، هماهنگی های مورد نیاز با کلانتری های محدوده جنوب غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام و اجرای گشت های انتظامی جهت شناسایی و دستگیری سارقان در دستورکار قرار گرفت.

سرقت میلیاردی ۷سارق از رانندگان کامیون

سرانجام در ساعت چهار بامداد ۲۴ اردیبهشت، مأموران کلانتری ۱۵۴ چیتگر درحین گشت زنی در بزرگراه مخصوص و کنترل پارکینگ یکی از شرکت های خودروسازی مشاهده کردند که چند نفر بالای یک کامیون پارک شده است در پارکینگ رفته و به آرامی در حال انتقال محموله عقب کامیون به داخل یک پیکان وانت سفید رنگ هستند که بلافاصله مأموران با توجه به آموزش های ارائه شده است اقدام به شناسایی سارقین کرده و چهار سارق حاضر در محل نیز با مشاهده مأموران با ماشین وانت اقدام به فرارکردند.

با اقدام سارقان جهت فرار، عملیات تعقیب و گریز در بزرگراه مخصوص شروع و سارقان در حالیکه دو نفر از آنان در عقب ماشین قرار داشته و شروع به پرتاب سنگ و آهن به سمت خودروی پلیس و دیگر خودروهای عبوری می کردند، به سمت منطقه شهریار –منطقه خادم آباد متواری شدند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از انهدام باند دو ملیتی دزدی محموله در پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

با کشف خودروی رها شده است متعلق به سارقان در خادم آباد شهریار، کارآگاهان پایگاه پنجم آگاهی اقدام به شناسایی مالک پیکان وانت سارقان در منطقه خلیج کردند. مالک ماشین پیکان وانت، صاحب یک نمایشگاه ماشین در منطقه خلیج بود که بعد از حضور در پایگاه پنجم آگاهی اعلام کرد که ماشین پیکان وانت را در تاریخ هفتم فروردین ماه امسال، به صورت قولنامه ای و با شرایط اقساطی به جوانی افغان به نام عزیز فروخته است.

کارآگاهان پایگاه پنجم آگاهی با شناسایی عزیز. خ ۳۵ ساله اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه خلیج کرده و در تحقیقات پلیسی، برابر آینده نگری قبلی اطمینان پیدا کردند که او همزمان با شب تعقیب و گریز با مأمورین کلانتری ۱۵۴ چیتگر و رها کردن ماشین پیکان وانتش متواری شده است و هیچ کس ازوی اطلاع ندارد.

سرقت میلیاردی ۷سارق از رانندگان کامیون

در شرایطی که عزیز به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان از مخفیگاهش متواری شده است و هیچگونه اطلاعات دیگری از وی وجود نداشت، کارها خاص پلیسی در دستور کار کارآگاهان قرار داده شد و با کارها شبانه روزی آخر مخفیگاه وی در جنوب غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران شناسایی شد.

با وجود شناسایی دقیق مخفیگاه عزیز و اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، کارآگاهان اقدام به دستگیری او نکرده و اینبار تعقیب و مواظبت و کنترل نامحسوس عزیز در دستور کار تیم های تخصصی پلیس آگاهی قرار داده شد تا دیگر اعضای گروه سارقان حرفه ای محموله نیز شناسایی شوند.

سرانجام با انجام کارها پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه ارتکاب جرایم دزدی مسلحانه و دزدی داخل ماشین با شش فقره سابقه دستگیری به نام کمال. ن ۳۷ ساله به عنوان عضو مهم گروه و همچنین برادرش به نام امیر ۴۰ ساله با ۱۰ فقره سابقه دستگیری شدند که به همراه عزیز و چهار نفر دیگر به نام های عبدالله. ف ۴۰ ساله، تبعه کشور عزیزمان ایران و سابقه دار، هوشنگ. م ۴۰ ساله، افغان و سابقه دار، علی. ج ۴۴ ساله، تبعه کشور عزیزمان ایران و سابقه دار و پرویز. ع ۴۲ ساله، تبعه کشور عزیزمان ایران و سابقه دار)، اقدام به تشکیل گروه هفت نفره سارقان حرفه ای کرده بودند.

با شناسایی مخفیگاه تمامی اعضای گروه سارقان حرفه ای و سابقه دار در مناطق نصیرآباد، شهریار و خلیج، هماهنگی های مورد نیاز با دستگاه قضایی انجام و کلیه اعضای این گروه از سارقان بسیار حرفه ای و سابقه دار، در پنج عملیات همزمان دستگیر و در همان بازرسی اولیه از مخفیگاه های آنها مقادیر متنابهی از اموال دزدی شده است مشمول بر برنج، مواد شوینده، پارچه، روغن نباتی، مواد غذایی، پیچ و مهره، لوازم یدکی ماشین و … که به شیوه دزدی محموله به دزدی رفته بود، کشف و توقیف شد.

کارآگاهان پایگاه پنجم آگاهی علاوه بر کشف و توقیف مقادیر متنابهی از اموال مسروقه به شیوه دزدی محموله، موفق به کشف اموال دیگری همچون ساعت، فرش، گوشی های تلفن همراه، شیرآلات و… و. شدند که متهمان صراحتا به مسروقه بودن آنها اعتراف و عنوان داشتند که در ده ها فقره دزدی مغازه در مناطق متفاوت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و همچنین شهرهای حاشیه ای پایتخت کشور عزیزمان ایران اقدام به دزدی آنها کردند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه احمـد نجفی، مدیر پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با اشاره به ارزش دو میلیارد تومانی اموال مسروقه بدست آمده از متهمان، گفت: همزمان با دستگیری این گروه از سارقان حرفه ای، شاهد کم کردن چشم گیری در وقوع دزدی های محموله به خاص در مناطق جنوب غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران و همچنین دزدی های مغازه در سطح پایتخت کشور عزیزمان ایران هستیم.

به گفته وی، برابر هماهنگی های مورد نیاز با دستگاه و مقام قضایی، هر هفت متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه پنجم آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفتند و در حال حاضر شناسایی محل های دزدی در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

واژه های کلیدی: ایران | ماشین | شناسایی | در ماشین | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs