در میان شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری

در میان: شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری اقدام تلافی جویانه پلیس فتا ازدواج کلاهبرداری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ایرانیان مقیم کانادا جهت رای دادن به آمریکا بروند/ عربستان در شأنی نیست که ما را ترساندن کند ، ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر اخیرش به پاکستان گفت: دولت پاکستان وعده کرده است تا حضور نظامی خود را در مناطق مرزی‌اش زیاد کردن دهد.

ایرانیان مقیم کانادا جهت رای دادن به آمریکا بروند/ عربستان در شأنی نیست که ما را ترساندن کند ، ظریف

ظریف:ایرانیان مقیم کانادا جهت رای دادن به آمریکا بروند/عربستان در شأنی نیست که ما را ترساندن کند

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر اخیرش به پاکستان گفت: دولت پاکستان وعده کرده است تا حضور نظامی خود را در مناطق مرزی اش زیاد کردن دهد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران راجع به سفر اخیرش به پاکستان اظهار کرد: ما در این سفر با مقامات پاکستانی دیدار داشتیم و بحث های خوبی را پیش بردیم و آنها نیز وعده دادند که حضور خود را در مناطق مرزی کشور عزیزمان ایران زیاد کردن دهند تا مانع از حملات تروریستی از سوی مرزهای پاکستان به کشور عزیزمان ایران شوند.

ایرانیان مقیم کانادا جهت رای دادن به آمریکا بروند/ عربستان در شأنی نیست که ما را ترساندن کند ، ظریف

وی افزود: نکاتی که به وسیله سردار باقری مطرح شده است نکاتی است که بر دفاع جمهوری اسلامی از خودش در برابر تروریسم تاکید دارد.

ظریف ادامه داد: ما امیدواریم که دولت پاکستان به درستی به وظایف خود عمل کند و مانع حملات تروریستی علیه کشور عزیزمان ایران به وسیله اشرار از پاکستان شود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر اخیرش به پاکستان گفت: دولت پاکستان وعده کرده است تا حضور نظامی خود را در مناطق مرزی‌اش زیاد کردن دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که پیگیری عنوان اخذ رای از ایرانیان مقیم کانادا به کجا رسید، اظهار کرد: همین امروز هیاتی از وزارت خارجه کانادا در کشور عزیزمان ایران است و این بحث را انجام می دهیم، با وزیر خارجه کانادا هم صحبت کرده ام و متاسفانه مقررات کانادا این است که رای گیری باید در اماکن دیپلماتیک انجام شود ولی دولت گذشته کانادا اقدام به قطع رابطه سیاسی با کشور عزیزمان ایران کرد و ما حضور دیپلماتیک در کانادا نداریم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: در تماسی که با وزیر خارجه کانادا داشتم وی اظهار کرد که علاقه مند بودیم که این کار را انجام دهیم ولی هنوز نتوانسته ایم به ترتیبات مورد نیاز جهت انجام این کار در این انتخابات برسیم.

ظریف با اشاره به ادامه روند مذاکرات در این زمینه طی امروز اظهار کرد: ما اوضاع بسیار خوبی در آمریکا داریم و تعداد بسیاری شعب اخذ رأی در آنجا و سایر مناطق داریم و شهروندان ایرانی که مقیم کانادا هستند فعلا می توانند به شهرهای نزدیک خود در آمریکا مراجعه کنند.

ایرانیان مقیم کانادا جهت رای دادن به آمریکا بروند/ عربستان در شأنی نیست که ما را ترساندن کند ، ظریف

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم شرایطی را جهت شهروندان ایرانی خارج از کشور فراهم کنیم که آنان هم با همان شور و نشاطی که هم وطنان ارزش در کشور عزیزمان ایران به پای صندوق رای می روند، در خارج هم با همین نشاط حضور داشته باشند.

وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشی راجع به حملات بعضی کاندیداها به عملکرد این وزارت در زمینه دیپلماسی، گفت: دنیا دیپلماسی ما را دیپلماسی موفقی می داند و البته این موفقیت همان طور که رهبری تاکید کردند مرهون حضور مردم، صبر و سربلندی آنان است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر اخیرش به پاکستان گفت: دولت پاکستان وعده کرده است تا حضور نظامی خود را در مناطق مرزی‌اش زیاد کردن دهد.

ظریف تأکید کرد: حضور و همکاری مردم و عزت آنان را کاندیداهای انتخابات زیر پا نگذارند و حرف هایی بزنند که در شأن مردم کشور عزیزمان ایران باشد آیا که دیپلماسی کشور عزیزمان ایران متناسب با شأن مردم است و دیپلماسی سربلندانه و عزتمدارانه هست. شما هر کجا پرسش کنید همه دنیا این صحبت را با شما می کنند و باعث تأسف است که بعضی از دوستان در داخل با عزت و سربلندی مردم بازی می کنند.

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: هنگامی که این دولت شروع به کار کرد و دوستان مردها مشغول به کار بودند ما یک کارگزاری خارجی نداشتیم و سوئیفت انجام نمی شد. در حوزه های دیگر هم از قبیل نفت و کشتیرانی به همین شکل بود ولی امروز اوضاع عوض کردن کرده هست. ولی دوستان به دنبال این هستند که وانمود کنند هنوز اوضاع عوض کردن نکرده است.

ایرانیان مقیم کانادا جهت رای دادن به آمریکا بروند/ عربستان در شأنی نیست که ما را ترساندن کند ، ظریف

ظریف افزود: ما زمانی هم قاچاق می کردیم و هم خام فروشی، هم پول نفت خود را در اختیار بعضی دلال ها می گذاشتیم که منابعی از این کشور را نابود کردند. حالا که این دولت زمینه فروش نفت را به صورت رسمی فراهم کرده است و فراموش نکنیم که اگر دولت می خواست همچنان خام فروشی کند تمام انبارهای ما پر از محصولاتی بود که به علت تحریم نمی توانستیم آنها را بفروشیم که دیگر تقریباً جایی جهت انبار کردن آنها نداشتیم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: کشتی های ما وسط دریا سرگردان بودند آیا که مشتری نداشتند و آنها حتی می درخواست کردند که خام فروشی کنند، ولی مشتری جهت خرید همان مواد خام هم وجود نداشت و کشور نمی توانست با عزت در صحنه جهانی حضور پیدا کند. ولی امروز شرایط عوض شده است است و نفت مان را در برابر نفت های معتبر بین المللی می فروشیم و به قول بعضی مجبور نیستیم نفت مان را بفروشیم و کالاهای بنجل خرید کنیم. بلکه می توانیم با فروش نفت مان کالاهای مورد نیاز خود را بخریم.

ظریف در پاسخ به پرسشی راجع به بیانات اخیر مقامات عربستان، اظهار کرد: ما تصور می کنیم که دولت عربستان سعودی دنبال تنش و تشنج هست. این سیاست یک سیاست خطرناک است و هیچ فایده ای جهت عربستان نداشته و جز ناامنی جهت آن کشور نداشته هست. البته واضح است که دولت عربستان در شأنی نیست که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را ترساندن کند.

وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشی در زمینه سند 2030 اظهار کرد: کشور عزیزمان ایران در طول 30 الی 40 سال گذشته که من در مناصب مختلفی حضور داشته ام به بسیاری از کنوانسیون های بین المللی از جمله کنوانسیون حقوق کودک پیوسته هست، ولی همه موارد این کنوانسیون ها مورد تأیید ما نبوده هست. سند 2030 که در واقع یک چارچوب اقدام است و سندی الزام آور نیست و بعضی پیشنهادها در آن وجود دارد و چند بند در این سند است که البته با نظر های ما مطابقت ندارد. البته بعضی دوستان در مصاحبه های تلویزیونی بعضی حرف هایی زدند که واقعاً در آن سند این حرف ها وجود نداشت.

ظریف ادامه داد: همان وقت وزیر آموزش و پرورش ما مطرح کردند که ما به اجرای مواردی خواهیم پرداخت که مورد تأیید خودمان باشد و هر مورد که با نظر های ما و موازین شرعی و عرف ما مغایرت داشته باشد، هیچ تعهدی به آن نخواهیم داشت و همین موضع را آقای فانی در اجلاس یونسکو نیز تکرار و به صورت مکتوب نیز این موضع از طرف کشور عزیزمان ایران مکتوب شد.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | کانادا | عربستان | پاکستان | عربستان | پاکستان | ایرانیان | عربستان، | وزارت خارجه | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs