در میان شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری

در میان: شناسایی اینترنتی خواستگار خواستگاری اقدام تلافی جویانه پلیس فتا ازدواج کلاهبرداری

گت بلاگز اخبار پزشکی کشف مولکول معجزه‌آسا جهت کمک به ترمیم سلول‌های قلبی

دانشمندان، مولکولی کشف کرده‌اند که به سلول‌های قلبی کمک می‌کند خود را ترمیم یا احیا کنند.

کشف مولکول معجزه‌آسا جهت کمک به ترمیم سلول‌های قلبی

کشف مولکول معجزه آسا جهت کمک به ترمیم سلول های قلبی

عبارات مهم : تنظیم

دانشمندان، مولکولی کشف کرده اند که به سلول های قلبی کمک می کند خود را ترمیم یا احیا کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، این مولکول که Singheart نام گرفته، ژن ها را تنظیم کرده و توانایی سلول های قلبی جهت ترمیم یا احیای خود را کنترل می کند. دانشمندان به دنبال جنبش کردن این مولکول جهت کمک به قلب جهت ترمیم کردن سلول هایش است.

کشف مولکول معجزه‌آسا جهت کمک به ترمیم سلول‌های قلبی

دانشمندان مرکز قلب دانشگاه ملی سنگاپور از فناوری خاصی جهت بررسی الگوهای بیان ژن در قلب های سالم و بیمار بهره بردند. آنها نوعی “آر.ان .ای بی رمز” (ncRNA) را کشف کردند که فعالیت ژن ها را تنظیم کرده و به سلول های قلب توانایی تحمل فرآیند ترمیم یا احیا را خواهد داد.

آر.ان .ای نوعی مولکول پلیمری است که نقش های زیستی متنوعی را در کدگذاری، رمزگشایی، تنظیم و بیان ژن ها ایفا می کند. آر.ان .ای و دی .ان .ای اسیدهای نوکلئیکی هستند که به همراه لیپیدها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها چهار ماکرومولکول ها حیاتی جهت تمامی شکل های حیات لقب گرفته اند.

دانشمندان، مولکولی کشف کرده‌اند که به سلول‌های قلبی کمک می‌کند خود را ترمیم یا احیا کنند.

برخلاف اکثر سلول های دیگر بدن انسان، سلول های قلب توانایی ترمیم کردن خود به صورت کارآمد را ندارند و این امر منجر به حملات و نارسایی شدید قلبی می شود.

بیماری قلبی عروق (CVD) عامل مهم فوت و میر در دنیا به شمار می آید و در سال 2015 حدود 17.7 میلیون نفر در سراسر دنیا به خاطر این عارضه جان خود را از دست دادند.

به گفته تیم تحقیقاتی، بر خلاف پوست، قلب فاقد توانایی ترمیم کردن خود است و چنانچه بتوان با استفاده از مولکول تازه این عضو را طوری جنبش کرد که خود را مانند پوست ترمیم کند، می توان پیامدهای حمله قلبی را جهت هر لحظه از بین بردن کرد.

کشف مولکول معجزه‌آسا جهت کمک به ترمیم سلول‌های قلبی

واژه های کلیدی: تنظیم | بدن انسان | دانشمندان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs